Geen verlenging van de Covid-maatregelen inzake omgevingsvergunningsaanvragen en ruimtelijke planprocessen
Eerder meldden we al dat er ten gevolge van de Corona-crisis uitzonderlijke wijzigingen werden doorgevoerd in de procedure van de omgevingsvergunningsaanvragen. Via publicatie van het besluit op 24 maart had de Vlaamse Regering immers het nooddecreet uitwerking gegeven door onder meer volgende zaken toe te passen:
de lopende openbare onderzoeken worden opgeschort op 24 maart en verder gezet op 24 april 2020;
nog niet gestarte openbare onderzoeken worden pas gestart na 24 april 2020;
de beslissingstermijn in de vereenvoudigde procedure wordt met 30 dagen verlengd (van 60 naar 90 dagen);
de beslissingstermijn in de gewone procedure wordt met 60 dagen verlengd (van 105 of 120 dagen naar 165 of 180 dagen);
de beslissingstermijn in beroep wordt verlengd met 60 dagen;
de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld wordt ook met 30 dagen verlengd, van 30 naar 60. Dit betekent ook dat de uitvoering van een door de gemeente afgegeven vergunning pas kan starten na 65 dagen (35 + 30).
Wat na 24 april?
Vervaltermijn omgevingsvergunningen verlengd met 6 maanden
Op 22 april besliste de regering dat alle omgevingsvergunningen die zouden vervallen tussen 20 maart en 31 december 2020 6 maanden verlengd worden. "Op die manier helpen we particulieren en ondernemers vooruit én geven we de bouwsector een duw in de rug", aldus minister van Omgeving Zuhal Demir.
Ook vergunningen en meldingen van bepaalde duur en vergunningen op proef worden verlengd met drie maanden. Het gaat om vergunningen en meldingen die zouden vervallen tot en met 31 augustus. Door deze aanpassing wil men de economie een duwtje in de rug geven en ervoor zorgen dat deze niet stilvalt.
Heb je vragen omtrent je omgevingsvergunning? Contacteer een DLV-adviseur!
Recente projecten
Blijf op de hoogte van de laatste landbouwweetjes! Schrijf je hier in voor onze nieuwsbrief.